Bushman novinky

BUSHMAN TRIP NAMIBIA
05.03.2014

Povodná myšlienka našej cesty sa zrodila vlastne v hlavách členov BUSHMAN klubu. Cestovanie je náš život, ale väčšinou cestujeme sami a to nielen v zmysle nevyužívania cestoviek, ale i čo do počtu účastníkov. Stále častejšie sa objavovalo volanie po tom, aby sme so sebou vzali dalších ľudí.

Čo s tým,keď nie sme cestovka?Dá sa to vyriešiť ?Budeme to vedieť ?Znesieme vedľa seba iných ľudí ?Koľko môžeme ,,naložiť“ účastníkom,aby sa nám nepoložili cestou ?Vynáralo sa veľa otázok a jediná možná odpoveď bola ,zkúšobná cesta vybraných jedincov z našich vlastných radov.

Otázka kam do Afriky bola hneď jasná – Bušmeni,národné parky plné zveri,nádherná púšť, rieky plné hrochou,podobný osud ako naša zem,hrdí ľudia,minimálne osídlenie - Namíbijská republika !!! Trasa z hlavného mesta na juhozápad do púšte Namib ,na severozápadnom pobreží , severovýchod do Etosha parku, ďalej na severovýchod do delty Okavanga, Caprivi cestou do Botswany a parku Chobe a ešte ďalej na východ do Zimbabwe k Viktoriiným vodopádom.Celkom skoro 3tisíce kilometrov po súši a 30km po vode.Taká bola cesta expedície.

Viacej o BUSHMAN TRIPu nájdete tu.