Bushman novinky

BUSHMAN for ZOO BOJNICE
24.04.2013

BUSHMAN spolu so zoologickou záhradou BOJNICE zrealizovali projekt BUSHMAN for ZOO Bojnice. A to prostredníctvom predaja špeciálnej edície svojej kolekcie. Vybrané produkty z kolekcie BUSHMAN označené logom BUSHMAN for ZOO možno dostať od 25.4.2013 na predajniach BUSHMAN SC Aupark Žilina, BUSHMAN OC Laugaricio Trenčín, BUSHMAN OC Mlyny Nitra a BUSHMAN SC EUROPA Banská Bystrica. Nákupom každého jedného produktu z kolekcie BUSHMAN for ZOO bude venovaných 10% z ceny výrobku na projekt ZOO BOJNICE „Pomáhame ohrozeným druhom“ .

Prostriedky kampane BUSHMAN for ZOO Bojnice budú použité na zabezpečovanie chovu najohrozenejších druhov zvierat bojnickej zoo, ale i na podporu záchranných projektov ZOO Bojnice na Slovensku i vo svete. Do vybranej sedmičky druhov sa nemohli dostať viaceré druhy, vybrali sme len niektoré, možno známe, ale aj menej nápadné druhy. Konkrétne sa jedná o túto ohrozenú sedmičku: Mačiak Rolowayov (Cercopithecus roloway), Antilopa bongo (Boocercus euryceros), Zebra Hartmannovej (Equus zebra hartmannae), Rys ostrovid (Lynx lynx), Jasoň červenooký (Parnassius apollo), Plamienka driemavá (Tyto alba), Takin zlatý (Budorcas bedfordi). Pomôžte aj Vy spolu s nami v chove siedmych vybraných a kriticky ohrozených druhov zvierat bojnickej zoo. Podajte ruku druhom, ktoré stoja nad priepasťou vyhynutia. Vymieranie je navždy!

Ďakujeme

Súťaž:

Zoologická záhrada v Bojniciach v spolupráci s outdoorovou firmou Bushman vyhlasujú výtvarnú súťaž na tému: "Pomáhame ohrozeným druhom". Súťažime v troch kategóriách: deti  1. stupňa ZŠ, deti 2. stupňa ZŠ a študenti stredných škôl. Vybrať si môžete jeden zo siedmych ohrozených druhov žijúcich v našej zoo: zebra Hartmanovej, mačiak Rolowayov, jasoň červenooký, takin zlatý, plamienka driemavá, rys ostrovid a antilopa bongo. Z každej kategórie vyberieme troch výhercov, ktorí získajú darčeky od firmy Bushman a od ZOO Bojnice. Výhercom budú ceny odovzdané v zoologickej záhrade v Bojniciach pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, 1. júna 2013. Vaše výtvarné práce posielajte na adresu: Zoologická záhrada Bojnice, Zámok a okolie 6, 972 01 Bojnice, alebo na adresu: vzdelavanie@zoobojnice.sk do 24. mája 2013.

Tešíme sa na vaše výtvarné práce!