Bushman novinky

NIEKEDY IDE TOTIŽ O VIAC AKO LEN ŠTÝL - NOVÁ KOLEKCIA JAR/LETO

01.03.2019

Je veľmi významný rozdiel medzi tým ako sa obliecť len tak, aby nám v sparných dňoch nebolo príliš teplo a v zime, aby sme nemrzli a tým, aby nám oblečenie dávalo pocit podpory.

Celá novinka

BUSHMAN TRIP NAMIBIA

BUSHMAN TRIP NAMIBIA
05.03.2014

Povodná myšlienka našej cesty sa zrodila vlastne v hlavách členov BUSHMAN klubu. Cestovanie je náš život, ale väčšinou cestujeme sami a to nielen v zmysle nevyužívania cestoviek, ale i čo do počtu účastníkov. Stále častejšie sa objavovalo volanie po tom, aby sme so sebou vzali dalších ľudí.

Celá novinka

EXPEDÍCIA BUSHMAN KIDEPO

EXPEDÍCIA BUSHMAN KIDEPO
06.09.2013

Prinášame Vam prvu časť zo zaujímavej expedície KIDEPO.

Celá novinka

Tlačová konferencia BUSHMAN for ZOO

Tlačová konferencia BUSHMAN for ZOO
31.05.2013

29.5.2013 miesto: EUROVEA BRATISLAVA

Celá novinka

BUSHMAN, FOLLOW YOUR INSTINCT

04.04.2013

Stereotypný život v šedom pozadí pracovného nasadenia ma doháňa k zúrivosti. Zvierajúca kravata a nažehlená košeľa je mi zvieracou kazajkou v tomto uponáhľanom svete, avšak ja cítim, že moja duša chce ísť ďalej.....BUSHMAN, FOLLOW YOUR INSTINCT

Celá novinka

Lúčenie so zimou.....BUSHMAN EXPEDÍCIA BAVORSKÝ LES

Lúčenie so zimou.....BUSHMAN EXPEDÍCIA BAVORSKÝ LES
21.03.2013

Je mínus desať. Cítim, ja mi mráz zalieza za nechty. Slnko sa pomaly derie do zimného lesa. Dlhé kmene bukov kreslia tmavomodré tiene do snehovej prikrývky. Nikde sa nič nehýbe, len dva vtáci čierni ako uhoľ, vyzobávajú kúsky mäsa z mŕtvej srny. Les je tu prázdny a len zdanlivo sú tu vlci.

Celá novinka

ZRODENIE BUSHMANA

ZRODENIE BUSHMANA
19.03.2013

Chcem ísť naproti svojmu osudu, chcem cestovať  a navštíviť najrôznejšie miesta našej planéty, na ktorých ešte stále vládne sloboda a prirodzený kolobeh života. A tak som ukončil jednu kapitolu svojho života a začal novú. Stal sa zo mňa Bushman a toto zrodenie ma naplnilo novou energiou. Pracujem, aby som mohol žiť a cestovať aby som spoznával. Lebo najväčším bohatstvom nášho života sú skutočné zážitky.

Celá novinka

BUSHMAN EXPEDÍCIA AFRIKA

BUSHMAN EXPEDÍCIA AFRIKA
12.03.2013

Na svete je veľa krásnych miest, neuveriteľných vecí, zaujímavých ľudí…. V ich poznávaní je asi najväčšie dobrodružstvo, ktoré život prináša. Každý tú svoju krásu, to svoje dobrodružstvo hľadá v niečom inom. V tajomných chrámoch starých civilizácií, zarastených kdesi v džungli. Vo vôni benzínu na závodnom okruhu. My sme ju objavili v prírode africkej divočiny. Nedá vám příliš šancí sa dlho rozhodovať. Vtiahne Vás do seba zmesou krásy, divokosti a krutosti.

Celá novinka

BUSHMAN EXPEDÍCIA INDIA 2013

BUSHMAN EXPEDÍCIA INDIA 2013
18.02.2013

Ako som stretol Baghíru....

Poznám ho už od detstva. Tvora, ktorý pred ostatnými obyvateľmi džungle skrýva malú bielu lysinku pod krkom, spôsobenú obojkom, ktorý musel nosiť v klietkach kráľovského paláca v Udajpúru. Sedel som nad knihou, plnou jeho dobrodružstva, omámený ilustráciami pána Buriana alebo s ňou behal pod plecom prosil každého dospelého, aby mi z nej čítal, pretože sám som to vtedy ešte nevedel.

Celá novinka

BUSHMAN FOR UNICEF, WATER FOR AFRICA

16.01.2013

Bushman for Unicef

 

V rámci kampane WATER FOR AFRICA sa podarilo získať prostriedky pre UNICEF v celkovej výške 2160,-eur. Ďakujeme všetkým, ktorí si tričko alebo doplnok BUSHMAN z limitovanej edície kúpili a prispeli tak na vyčistenie 2.160.000 l vody v Afrike.

Celá novinka

BUSHMAN EXPEDÍCIA AFRIKA 2012

26.11.2012

Proti novembru vlastne takmer nič nemám. Je síce pravda, že nepočúvam od leta septembrové piesne ako Wabi Daněk a šedivé dni priamo neznášam, ale september nemusí byť všade plný plieskaníc, prvých námraz a hmiel ako mlieko. Sú miesta, kde fúka teplý vietor a slnko je večer ako veľký pomaranč. Preto utekám do Afriky. Na skok do Namíbie, aby som nafotil dievčatko Marthu a adopčného programu v Naankuse. Potom do Chobe, raja slonov, a keď ostane trochu času, tak na Viktóriine vodopády. Vraj sú z tej zimbawskej strany krajšie.  Budem sa Vám snažiť príbehmi a fotografiami spríjemniť jesenné dni. Tak nezabudnite sledovať sekciu EXPEDÍCIE na www.bushman.sk a facebook.

Pre BUSHMAN Petr Slavík

Celá novinka

BUSHMAN EXPEDÍCIA ALPY 2012 - Tváre babieho leta

BUSHMAN EXPEDÍCIA ALPY 2012 - Tváre babieho leta
03.11.2012

Vraciam sa po roku do švajčiarskeho Grabundenu. Slnko žiari nad náhornou plošinou Alp Flix, ako by leto nechcelo uvoľniť svoje miesto jeseni. Iba par žltých lístkov pripomína, že je počiatok mesiaca lovu. Však okolo je veľa svištích kolónií. Vidím ich strážcov. Počujem výstražné volania. Počas je nádherné. Hneď zajtra začnem s fotografovaním. Ale hory moje plány nezaujímali. Ráno je ešte slnečné, ale mraky na juhu neveštia nič pekného. Stihnem ešte prejsť časť údolia Val Faller, aby som našiel vhodné miesto na fotenie jeleňov. Dopoludnia sa spúšťa prudký dážď. Celú noc buší do stien jurty hnaný silným vetrom. Ráno nie je vidieť na špičku nosa. Mraky dosadli plnou váhou na náhornú plošinu. Dopoludnia len mrholí tak skúšam aspoň obísť blízke okolie. Rašelinište známe množstvom malých jazierok, malebných potokov a romantických miest pre kempovanie ma teraz skôr atmosféru starého hororu. Čakám už len na vytie psa baskervillského. Miesto neho počujem len zvuk kravských zvoncov, ktorých majiteľky zakrýva šedý závoj. Opäť prší.

Premoknutý sedím pri kamienkoch a robím zdravotnú prevenciu. Výška dve tisíc metrov čoskoro mení vodu na sneh. Sneží vodorovne a zmrznuté vločky nepríjemne bodajú do tváre. Dochádzajú filmy v notebooku.  Niekoľko krát ssa pokúšam vyraziť na obhliadku, ale stále sa vraciam premrznutý a s prázdnou. Neostáva nič iné len zaliesť a s dávkou nostalgie spomínať pri praskajúcom dreve na minuloročné babie leto v Alpách. Na úžasnú burgundu  v pivniciach na stráňach kadiaľ behala Heidy, dievčatko z hôr, alebo na údolie svišťou, ktoré teraz už taktiež spí pod snehom.

Pre Bushman Petr Slavík

Celá novinka

BUSHMAN FOR UNICEF

BUSHMAN FOR UNICEF
22.10.2012

BUSHMAN podporuje projekt UNICEF „Nezávadná voda“ prostredníctvom špeciálnej edície tričiek BUSHMAN FOR UNICEF.

Celá novinka

BUSHMAN EXPEDÍCIA AFGANISTAN 2012

BUSHMAN EXPEDÍCIA AFGANISTAN 2012
04.06.2012

Bushwomen v Afganistane. Afganistan je miesto , s ktorým si málokto spája niečo iné ako vojnu a násilie . Keď v roku 2001 padla vláda Talibanu , nastal čas nádeje a skoro euforický čas. Ale kde je Afganistan za viac ako 10 rokov ? A ako sa žije ženám, ktoré boli za vlády islamistických extrémistov postavené na úroveň otrokýň? Veľa sa toho zmenilo, bolo otvorených mnoho škôl, v afganskom parlamente sedí viac žien ako v českom. Na vidieku sa však nosí stále jediný model – burka. A žena, ktorá sa odváži  výjsť na ulicu bez nej a mužského doprovodu, môže ľahko prísť o život.

Celá novinka

Bushman expedice Kalahari 2012

29.02.2012

První oblastí, kam se Petr Slavík na své expedici vydal byla Namibie. Navštívil zde záchrannou stanici pro divoká zvířata Marlice van Vuurenové. Dále Botswanu a Central Kalahari game Reserve. Přinášíme Vám zprávu z cest a krásné fotografie.

Celá novinka