Expedícia Bushman Kidepo

Prečo cestujeme do Afriky?

Naše zoologické výpravy do Afriky majú jediný cieľ. Je ním dokumentovanie zanikajúceho sveta veľkých afrických zvierat. Čas na Afriku je teraz, zanedlho divé africké zvieratá jednoducho nebudú. Niekedy podnikáme cesty aj do turistami málo navštevovaných oblastí. takéto výpravy majú expedičný charakter. V málo poznaných končinách Afriky potrebujete spoľahlivých partnerov. My takého partnera máme! BUSHMAN

Čo sme urobili?

V archíve máme viac než 30 000 fotografií z 11 afrických štátov. Dosiaľ sme mali šťastie navštíviť 60 afrických národných parkov a rezervácií. Ako pracovníci ZOO Bojnice pomáhame na projektoch záchrany viacerých ohrozených druhov. V roku 2011 sme vytvorili dokumentárny film "Zambia: Neznáma Afrika" a v roku 2012 film o záchrane posledných antilop Derbyho v Senegale - "Djink i junka".

Expedícia Bushman Kidepo (Uganda-Rwanda 2013)

Na tento august máme naplánovanú výpravu k ugandsko-sudánskej hranici do odľahlého, neznámeho a ešte pred niekoľkými rokmi takmer nedostupného národného parku Kidepo. V ňom, ako aj na ďalších miestach, budeme napĺňať svoje zoologicko-dokumentaristické ciele so zameraním na vzácne a ohrozené druhy zvierat, z ktorých niektoré sú častokrát turistami nevšímané. Podrobnejšie správy z tejto cesty, od parku Kidepo až do hôr Rwandy budeme prinášať na týchto stránkach.