Expedícia Bushman Kidepo

Sopky a gorily 4. časť

Sopky a gorily 4. časť

Každú jar prebieha v Rwande národná akcia. Počas nej sa dávajú mená všetkým mláďatám goríl, ktoré sa v uplynulom roku narodili.Keby sa horské gorily nestali národným symbolom tejto malej a preľudnenej africkej krajinky, už by asi neboli. Vďaka rozvoju gorilieho turizmu si dnes v školách deti spievajú pesničky o gorilách, na každom rohu vidíte zobrazenie tohto ľudoopa, od hotelov, ubytovní, obchodov až po sochy goríl v nadživotnej veľkosti. Celý článok »

V pralesoch pri konžských hraniciach 3. časť

V pralesoch pri konžských hraniciach 3. časť

"You are lost!", to boli slová miestneho policajta v zapadlej dedinke v oblasti Kanungu. Keď cestujete Afrikou, nie je problém zísť z cesty. Na túto cestu sme si nevzali navigáciu a dôverovali sme domácemu šoférovi. Ako sa ukázalo, rázcestí je v oblasti hornatej západnej Ugandy neúrekom a nie sú nijako označené. Celý článok »

K veľkým jazerám na západe 2. časť

K veľkým jazerám na západe 2. časť

Keď sa ubytujete v africkom hoteli máte dojem, že je dostatočne drahý, aby poskytol aký taký komfort, musíte aj tak rátať so všetkým. Teplo, pot, prach, únava z cesty - to všetko chcete zmyť, no voda netečie. Idete dobíjať prepotrebné baterky do foťákov a kamery, elektrina nie je alebo je len obmedzene v určitom vymedzenom čase. A keď sa už na to všetko chcete, ako sa ľudovo slovensky povie vys..., tak zájdete na záchod a uľavíte si. Potom s hrôzou zistíte, že záchod nesplachuje a vás čaká komplikovaná tortúra s výmenou izby, pretože na inej strane hotela voda tečie. Celý článok »

Na sever do Kidepo 1. časť

Na sever do Kidepo 1. časť

Prinášame Vám prvú časť zo zaujímavej expedície k ugandsko-sudánskej hranici do odľahlého, neznámeho a ešte pred niekoľkými rokmi takmer nedostupného národného parku Kidepo. Celý článok »

Prečo cestujeme do Afriky?

Prečo cestujeme do Afriky?

Naše zoologické výpravy do Afriky majú jediný cieľ. Je ním dokumentovanie zanikajúceho sveta veľkých afrických zvierat. Čas na Afriku je teraz, zanedlho divé africké zvieratá jednoducho nebudú. Niekedy podnikáme cesty aj do turistami málo navštevovaných oblastí. takéto výpravy majú expedičný charakter. V málo poznaných končinách Afriky potrebujete spoľahlivých partnerov. My takého partnera máme! BUSHMAN Celý článok »