BUSHMAN TRIP

Pôvodná myšlienka našej cesty sa zrodila vlastne v hlavách členov BUSHMAN klubu. Cestovanie je náš život,ale väčšinou cestujeme sami a to nielen v zmysle nevyuživania cestoviek ale aj do počtu účastníkov.Stále častejšie sa objavovalo volanie po tom,aby sme so sebou vzali ďalších ľudí.

Čo s tým,keď nie sme cestovka?Dá sa to vyriešiť ?Budeme to vedieť ?Znesieme vedľa seba iných ľudí ?Koľko môžeme ,,naložiť“účastníkom,aby sa nám nepoložili cestou ?Vynáralo sa veľa otázok a jediná možná odpoveď bola ,zkúšobná cesta vybraných jedincov z našich vlastných radov.

Otázka kam do Afriky bola hneď jasná – Bušmeni,národné parky plné zveri,nádherná púšť, rieky plné hrochou,podobný osud ako naša zem,hrdí ľudia,minimálne osídlenie - Namíbijská republika !!! Trasa z hlavného mesta na juhozápad do púšte Namib ,na severozápadnom pobreží , severovýchod do Etosha parku, ďalej na severovýchod do delty Okavanga, Caprivi cestou do Botswany a parku Chobe a ešte ďalej na východ do Zimbabwe k Viktoriiným vodopádom.Celkom skoro 3tisíce kilometrov po súši a 30km po vode.Taká bola cesta expedície.

Sossusvlei - duny a Mŕtve údolie

Sossusvlei - duny a Mŕtve údolie

Ráno vstávame okolo piatej a hneď ako otvoria bránu parku,vyrážame – je to 45k k Dune 45 (duny sa tu číslujú práve podľa vzdialenosti od brány parku).Je úplna tma a tak trochu dospávame v aute. Púšť Namib je najstaršou púšťou sveta,má najväčšie duny a najčervenejší piesok.Je dlhá 2000km a tiahne sa pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu ,od rieky Oranje až k Angole. Široká je priemerne len 60-80 km,najväčšia šírka je v prostriedku – 150km.To je práve oblasť Soussusvlei,kde je zároveň najčervenejšia. Celý článok »

Sesriem - stretnutie s púšťou

Sesriem - stretnutie s púšťou

Putovanie pokračuje.Ronney nám predstavil druhého vodiča a kuchára,postavu kuchára nezaprie.... Inak Shane je rovnako usmievavý a v pohode ako Ronney,svoju zem majú evidentne obaja moc radi a ochotne odpovedajú na veľa otázok od politiky,školstva,zdravotníctva, až po históriu,vzťahy k bývalým   kolonizátorom,hovoria o bežných pomeroch medzi ľudmi a taktiež vie veľa vecí o prírode a miestnych prírodných zvláštnostiach. Celý článok »

WINDHOEK A POSLEDNÁ NOC V POSTELI

WINDHOEK A POSLEDNÁ NOC V POSTELI

Tajomstvo krásnej Namíbie odhalila expedícia BUSHMAN, ktorá sa pred pár dňami z tejto cesty vratila. Výprava prešla rôzne kúty zeme a poznávala predovšetkým parky plné zvierat ale užila si aj plno zábavy. O zážitkoch z expedície sa teraz môžete dozvedieť teraz viac aj vy, v niekolkých dieloch cestovateĺského denníka. Celý článok »